עיברית  |  English  |  
 
מאמרים

ניהול נכסים - השכרת דירה לטווח קצר

ניהול נכסים - השכרת דירה לטווח קצר

השכרת דירה לטווח קצר יכולה להיות מאד משתלמת אם ברשותכם דירה במיקום מבוקש על ידי תיירים או ישראלים הגרים בחו"ל ובאים לארץ לחופשה.

בטרם מציעים דירה להשכרה, יש לבדוק מספר נושאים:

  • מיקום הדירה/נכס
  • משך התקופה בה הנכס יהיה ריק
  • תכולת הדירה (נזק פוטנציאלי)
  • חברת ניהול נכסים או ניהול בתים עימה מתקשרים
לאחר ניתוח כל הגורמים הנ"ל, ניתן לקבל החלטה, אם כדאי כלכלית להשכיר דירה לטווח קצר.

למרות התדמית כי יש ביקוש גדול לדירות להשכרה לטווח קצר, התמונה עלולה להיות מטעה. צריך לזכור כי הביקוש הינו עונתי, ומאוד מושפע מסמיכות לחגים, חופשות מרוכזות וגורמים נוספים.

משפחה ישראלית, או תיירים המגיעים לחופשה קצרה, ירצו לשכור דירה במיקום אטרקטיבי אשר יציע להם מגוון של פעילויות, כגון: קירבה לחוף ים, מרכז בילויים, אטרקציה תיירותית כלשהי, בניין עם בריכה, קאנטרי וכו', או לכל הפחות קירבה למרכז אוכלוסין שמהווה משיכה למשפחות הבאות לביקור בארץ.

אם דירתכם ממוקמת באזור שעונה על אחד או יותר מפרמטרים אלו הסיכוי הינו גבוה שתצליחו להשכירה יותר ימים בשנה, ולקבל ממנה תשואה גבוהה יותר. לעומתה דירה במיקום פחות נחשק, עלולה לעמוד ריקה זמן ממושך, ולכן בהסתכלות לטווח ארוך, כדאי יותר להשכירה על בסיס שנתי.

הגורם החשוב ביותר בשיקול השכרת הדירה לטווח קצר, הינו, חברת ניהול נכסים בה תבחרו. דירה להשכרה לטווח קצר מושכרת לרוב עם ריהוט מלא ומצוידת לשימוש יומיומי. טיפול שוטף בדירה מצוידת דורש ניהול קפדני יותר מחברת ניהול נכסים. בנוסף, טיפול בקליטה ועזיבה חלקה של הדיירים במחזוריות מהירה יוצר מצב של ניהול "מלון" (ניקיון, תשלום, ביטחונות), ודורש משאבים רבים יותר מחברת ניהול הבתים.

כל הגורמים המפורטים הינם קריטיים להחלטות הבאות: האם להשכיר נכס לטווח קצר או ארוך וכן האם לקחת חברת ניהול נכסים קטנה ואינטימית או חברה גדולה.

לפני החלטה חישבו, מהו משך תקופת ההשכרה לדירה? מהן ההכנות אותן צריך לעשות כדי להשכיר את הדירה ומהו הנזק הפוטנציאלי לתכולתה. לאחר בדיקה ראשונית, בידקו בעזרת חברת ניהול נכסים מהי ההכנסה הפוטנציאלית (ריאלית) מהשכרה קצרה, לאחר ניקוי עלויות כמו עמלת חברת הניהול, ביטוחים, בלאי, חשבונות חשמל/מים וכו'.

רק לאחר ניתוח כל הגורמים הנ"ל תוכלו לקבל החלטה נבונה.
בהצלחה.

לייבסיטי - בניית אתרים